Haber

CHP’li Tanal: Bu gazeteler neden Meclis’e gelmiyor?

TBMM 2022 Kesin Hesabı ve 2024 Bütçe Teklifine ilişkin görüşmeler TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda devam ediyor.

CHP Şanlıurfa Milletvekili Mahmut Tanal, TBMM’ye gelmeyen gazeteleri gündeme getirdi. Tanal, “TBMM’nin Türkiye’de yayımlanan bütün gazetelerle sözleşme yapması gerekirken Yeni Ömür gazetesiyle sözleşme yapmadı. Diğer gazeteler gelmesine rağmen Yeni Hayat gazetesi gelmiyor. Meclis’e gelmeyen gazetelerden Genel Kurul’a gelip de gelmeyen gazetelerden bahsediyorum. Meclis’e gelir, Tahlil gazetesi Genel Kurul’a gelmez. Diriliş Postası, Dünya ve Üniversal gazeteleri gelmiyor. Tüm gazetelerden en az 2 adet alınırken, Universal gazetesinden bir adet satın alınır. Karar, Korkusuz, Milli Ekonomi, Posta, Takvim, Türkgün, Yeniasır, YeniBirlik, Yeni Söyle, AGOS gazeteleri gelmiyor. “Gazetecilikte bu ayrımcılık neden var?” O sordu.

ANKA’nın haberine göre Tanal, gazetelerin Meclis’teki tüm parti gruplarına dağıtılmadığını belirterek, “Saadet Partisi EMEP gruplarına gitmiyor. “Bu gruplar arasında neden ayrımcılık var?” dedi.

Tanal, ziyaretçi salonunda tüm gazetelerin bulunmadığına dikkat çekerek, “Akşam, Cumhuriyet, Hürriyet, Milliyet, Sabah var. Türkiye, Yeni Şafak. Diğer gazetelerin hiçbirinde yok. Ne Sözcü, ne Karar, ne de Milli Gazete. Milli Gazete de Genel Kurul’a gelmiyor. Bu ayrım neden yapılıyor? Basın ofisine 2 gazete geliyor. Adından da anlaşılacağı gibi Hürriyet ve Sabah basın bürosuna geliyor. Genel Sekreterlik bekleme salonu, Hürriyet, Posta, Sabah geliyor. “Diğer gazetelerde bu yok” dedi. (HABER MERKEZİ)

mudanyaajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu