Teknoloji

Twitter Özelliği PlayStation Konsollarında Devre Dışı Bırakıldı

 
Sony Interactive Entertainment, X (eski adıyla Twitter) entegrasyonunun önümüzdeki hafta PlayStation konsollarında devre dışı bırakılacağını doğruladı. Sony, X uygulamasını neden devre dışı bıraktığını henüz resmi olarak açıklamadı. Ancak bu durum daha önce Microsoft tarafında da görülmüştü.
 
Bu durum daha önce Microsoft tarafında da yaşanmıştı
 
 
 
Nedeni Sony tarafından resmi olarak açıklanmayan bu durum daha önce de Microsoft tarafında yaşanmıştı. Nitekim Microsoft, nisan ayında Xbox konsollarında Twitter entegrasyonunu devre dışı bırakmış ve bunun Twitter/X API kullanım fiyatının artmasıyla ilgili olduğunu belirtmişti. Dolayısıyla bu durum Sony tarafında da aynı olacak gibi görünüyor.
 
Sony’nin destek sitesi, oyuncuların PS4 ve PS5’teki oyun kayıtlarını paylaşmaları için yeni yollar arıyor. PlayStation uygulaması dahil alternatif yollar arayan Sony, ilerleyen dönemde bu uygulamaları yeni konsola da dahil etmeyi planlıyor.
 
Öte yandan Sony bu ay yeni bir PS5 modelini piyasaya sürüyor. PS5 Slim olarak karşımıza çıkmayı hedefleyen bu modeller, standart konsollara göre daha hafif.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu