Haber

Savcılara Hitap: Uğur Dündar Kendisi Hakkındaki ‘Orada Güldü’ İddialarına Yanıt Verdi!

Ünlü gazete muhabiri Uğur Dündar, sunuculuğunu üstlendiği ‘Uğur Dündar ile Haftanın Panoraması’ programında yaptığı açıklamalarla gündem oldu. Dündar, kendisi hakkında “Uğur Dündar orada (deprem bölgesinde) güldü” sözlerine sert yanıt verdi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili yerle bir eden depremlerin ardından afet bölgesine gidenlerden biri de Uğur Dündar’dı.

Depremzedelerin dertlerini dinleyen usta gazeteci, orada yaşadıklarını gözyaşları içinde anlattı.

Dündar’ın “Eve döndükten sonra hayatımda ilk kez sıcak bir yuvaya sağlıklı bir şekilde girmenin utancı ve mahcubiyetini yaşadım” sözleri yüreklerimizi dağladı.

Ünlü gazeteci, Haftanın Panorama programında Uğur Dündar ile dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

Dündar programda sarsıntı bölgesinde yaşanan acı anları anlatırken, “Bu psikolojiyle orada yayın yapıyoruz. Acı çekenler bize sarılıp ağladılar. Bu bile oradakilere teselli oldu. Kendimi tutamadım, ağladım. .’ sözlerini kullandı.

Dündar, kendisi hakkında sarf edilen “Uğur Dündar oraya güldü” sözlerine oldukça tepki gösterdi.

‘Cüppeli ve sarıklı bir adam çıktı’ diyor, ‘Uğur Dündar orada güldü.’ Söyleyecek bir şey bulamıyorum. Gülerken fotoğrafımı çek, 2 saniyelik ses kaydı yap, milletimizden özür dileyeyim.’

Gazeteci Uğur Dündar, canlı yayında savcıların davetinde.

‘Buradan muhterem savcılara sesleniyorum. Lütfen sözlerimi bir uyarı olarak kabul edin. Tamamen tahrik edici, tamamen yanıltıcı, yalan ve iftira niteliğindeki söylemlerle halkı kin ve nefret duygularıyla tahrik edenlerin cezasını verin.’

Sosyal medya hesabından da paylaşım yapan Dündar, “Cüppene, başına sarığına yazıklar olsun!”

Uğur Dündar’ın Twitter paylaşımı:

“Yalancı, tembel, bree Allah’tan korkmaz! Kahramanmaraş’ta gülerken tek fotoğrafımı bulamazsın, sesim iki saniye bile. Çünkü yok! Diğer iftiralarını yüzüne tokatlarım. mahkemede kirli eldiven gibi, sırtındaki kaftandan, başındaki sarıktan utan!”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu