Ekonomi

Kılıçdaroğlu’dan seçim takvimi açıklaması!

Kılıçdaroğlu, depremden etkilenen Malatya’ya yaptığı ziyaretler kapsamında Akçadağ ilçe merkezi ile Ören ve Polatlı mahallelerinde depremzedelerle bir araya geldi.

Cumhuriyet, Gazi ve Atatürk mahalle muhtarlıklarını ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, Resmi Gazete’nin yeni sayısında seçim takviminin yayınlanıp yayınlanmadığı sorusuna, “Tebrikler, Türkiye’nin buna, seçimlere ve değişime ihtiyacı var. .” dedi.

Akçadağ ilçe merkezinde Kılıçdaroğlu ile birlikte vatandaşlarla sohbet eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası’nda yaptıkları toplantıda depremzedelerin kayısını pazarlayamayacaklarını öğrendiklerini söyledi.

Yavaş, Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile imzalayacakları protokol ile üreticilere katkı sağlamayı hedeflediklerini işaret etti. “Büyük tüccarların zaten pazarladığını öğrendik ama esnaf ürünlerini pazarlayamıyor. Ankara’nın en merkezi yerlerinde mallarını pazarlayabilecekleri alanları göstereceğiz. Bu nedenle bir protokol hazırlıyoruz.”ifadesini kullandı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Malatya’daki kayısı üreticisinin rahat etmesi için tüm belediye başkanlarının ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Ören Mahallesi ziyaretinde bugünkü programı değerlendiren Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

“Türkiye’nin neresinde olursak olalım, mazlum vatandaşlarımızın yardımına koştuğumuzdan emin olun. Bugün Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız da burada. Malatya’da çadır kentleri gezdik, iş dünyasını gezdik, dertlerini dinlediler.Emin olun ki sizin acınız bizim acımızdır.İnşallah bu acıları hep birlikte çözeceğiz.”

haberetimesgut.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu