Haber

Kahramanmaraş’ta bakıcısı olduğu yaşlı kadının para ve ziynet eşyalarını çalan zanlı tutuklandı

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerin ardından polis ve jandarma ekipleri yağma teşebbüslerine karşı alarma geçti.

Kahramanmaraş’ta yaşlı kadının evinde bakıcı olarak kalan zanlının, depremde yaşlı kadının evden çıkarılmasına yardım ettiği, yaşlı kadının evden çıkmasının ardından evdeki para ve ziynet eşyalarını çaldığı açıklandı. .

Evin dağıldığını ve kapısına dayak yapıldığını gördü.

Kahramanmaraş Elbistan ilçesinde meydana gelen depremin ardından İngiltere’den annesinin yanına gelen vatandaş, evdeki ziynet eşyalarının yerinde olmadığını, evinin dağınık olduğunu, evin kapısında zorlama olmadığını gördüğünü söyledi. , anahtarın sadece Emrah Güney’de olduğunu ve kendisinden şüphelendiklerini, Bolu Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görev yapan polis memurunun akrabası olduğunu söyledi. isminde.

Polis memuru, depremin ardından maktulün evinde bakıcı olarak çalışan Emrah Güney ve ailesinin evinden yüklü miktarda para ve altının çalındığını bildirdi.

Araç durduruldu: Bir sürü para ve altın bulundu

Zanlının plakasının bildirilmesi üzerine Muğla Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, 46 AAG 185 plakalı aracın Denizli istikametinden Muğla’ya girdiği bilgisi üzerine aracı uygulama noktasında durdurdu.

Araç sürücüsü Emrah Güney, beraberindeki annesi ve çocukları ile birlikte araçtan çıkarıldı. Araçta ve şahıslar üzerinde yapılan incelemede, annesinden çalınan eşyalar, 4 altın yüzük, 2 çift altın küpe, 3 çeyrek altın, bir altın bilezik, bir tam altın, 2 bin 400 lira, 8 bin 150 euro, 8 bin Türk lirası. .

Görevli savcının talimatından şüphelenen Emrah Güney, işlemlerinin ardından adliyeye hediye olarak sevk edildi. Annesi ise ifadesi alındıktan sonra serbest bırakıldı.

İtiraz sonrası tutuklandı

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı, zanlı hakkında yeterli delil olduğu gerekçesiyle 1. Sulh Ceza Mahkemesi’ne başvurdu. Emrah Güney, itiraz üzerine gözaltına alınarak sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu