Haber

Çin’in SF Airlines Kargo Uçağı Sayısını 80’e Çıkardı

Çin’in güneyindeki Guangdong eyaletindeki Shenzhen şehrinde bulunan Bao’an Uluslararası Havalimanı’nda 45 ton mal taşıyan bir Boeing 767 kargo uçağı, 19 Mart 2022. (Fotoğraf: Xinhua)

GUANGDONG, 27 Mart (Xinhua) — Çin’in en büyük kargo havayolu şirketi SF Airlines, kargo uçağı sayısını 80’e çıkardığını duyurdu.

Şirket, Pazar günü Shenzhen Bao’an Uluslararası Havalimanı’na inen Boeing 767-300 geniş gövdeli kargo uçağının, Çin’in önde gelen kargo operatörü SF Express’in havacılık bölümü olan SF Airlines’ın filosuna katıldığını duyurdu.

Aynı gün 30. yılını kutlayan SF Express, son dönemde küresel ekspres hizmetlerini 84 ülke ve bölgeye genişleterek istikrarlı bir gelişim sergiledi.

Merkezi Shenzhen’de bulunan SF Airlines, 2009 yılında Çin’in ilk özel ekspres taşıyıcı kargo şirketi olarak kuruldu. Şirketin kargo uçaklarının yaklaşık yüzde 30’u geniş gövdeli uçaklardan oluşuyor.

Filonun genişletilmesi, SF Airlines’ın yurtiçi ve yurtdışı ağındaki hava ekspres kapasitesini artırmasına olanak tanır. Havayolu günde ortalama 150 kargo uçuşu gerçekleştiriyor.

SF Airlines, Çin yüksek kaliteli gelişimi desteklemeye devam ederken şirketin filo kapasitesini sürekli olarak genişleteceğini ve hava lojistik hizmet yeteneklerini güçlendireceğini duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu