Haber

CHP Milletvekili: Emekli maaşlarının iyileştirilmesi adalet meselesidir

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, emekli maaşlarında beklenen ek artışa ilişkin şu açıklamayı yaptı: “Emeklilere oy avı planlarıyla eziyet etmek, muhafazakarlık iddiasında bulunan bir iktidarın ikiyüzlülüğüdür. Emekli maaşlarının iyileştirilmesi adalet meselesidir. Bu bir hak meselesidir.” sosyal adalet.”

CHP İstanbul Milletvekili Oğuz Kaan Salıcı, emekli maaşlarına ek artışın tartışılmasının beklendiği kabine toplantısı öncesinde açıklamalarda bulundu. Salı günü yapılan açıklama şu şekilde:

“Hükümet emekli maaşlarını iyileştirmek için seçimin yaklaşmasını bekliyor. Seçim planları ile emeklilere eziyet ediyor. Söze gelince ‘büyüklere saygı’, ‘maneviyat’ diyor. Eyleme gelince ‘Hayır’ diyor seçim, artış yok’. Büyüklerimize saygı mı bu? Yaşlılarımıza bu vefa mı?

“SOSYAL ADALET SORUNU”

Emekliler iyilik beklemiyor. Çalışırken yapılan kesintilerin tazminatını istiyorlar. Emeklilere oy avlama planlarıyla eziyet etmek, muhafazakar olduğunu iddia eden bir hükümetin ikiyüzlülüğüdür. Emekli maaşlarının ayarlanması bir adalet meselesidir. “Bu bir sosyal adalet sorunu.”

tutak-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu