Haber

Başkan Yardımcısı Oktay, özel harekat polisleriyle kutladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ramazan Bayramı münasebetiyle Özel Harekat Şube Müdürlüğü Şehit Ali Er Küme Amirini ziyaret ederek özel harekat polisleri ile birlikte kutladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ramazan Bayramı nedeniyle Sincan ilçesinde bulunan Özel Harekat Şube Müdürlüğü Şehit Ali Er Küme Karargahı’nı ziyaret ederek özel harekat polisleri ile kutlama yaptı. Polisle kutlama yapıp sohbet eden Oktay, “Özel Harekat deyince akan sular durur” ifadelerini kullanarak polise moral verdi. Ziyaretin anısına Şehit Ali Er Küme Amirliği tarafından Oktay’a Osmanlı tuğrası takdim edildi.

Şehitliğin değerine vurgu yapan Oktay, “Bayram vesilesiyle ziyaretlerimiz devam ediyor. Ancak bizim gönlümüzde yeri ayrı olan şehitlerimizdir. Hangi bayramı kutlarsak kutlayalım şehitlerimize borçlu olduğumuzu biliyoruz. Bu ülke ve milletimiz bunun bilincindedir.Bunun için şehit ailelerimiz bize emanettir.Bugün şehit ailelerini ziyaret ettik.Zeytin Dalı Harekatı’nda kaybettiğimiz ilk şehidimiz Musa’nın ailesini ziyaret ettik. çok anlamlı bir ziyaretti. Çok duygulandık ama aynı zamanda gurur duyduk. İnşallah şehadete kavuşuruz. Şehitlik herkese nasip olmaz. En büyük duamız budur.”

Oktay, “Özel Harekâtımız gerek yurt içinde gerekse yurt dışında çok samimi bir gayret sarf ediyor” diyen Oktay, “Özel Harekat ve tüm emniyet birimlerimizi şahsında tebrik etmek için buradayız. Şehadet etmeye en yakın birimlerimizden biridir. Vatanı için her an canını vermeye hazırdır.15 Temmuz’da bunu yaşadık.Bu vatana,vatana,millete kastedenlerin en başta Özel Harekat’ı nasıl yok etmek istediklerine, Özel Harekat’ın nasıl mücadele ettiğine şahit olduk. canları pahasına, milletimiz ve devletimizle birlikte şahit olduk.Türkiye’ye yönelik rastgele bir tehdit olduğunda sonuna kadar hazır olan özel bir harekâtımız var.Tehdit olmaz inşallah ama olmak zorundayız. Barış ve daha güçlü bir Türkiye için her zaman hazırız. Ramazan Bayramı’nı yine birlikte yaşadık. Birimi görmekten duyduğum mutluluğu özellikle ifade etmek istiyorum” dedi.

Ziyaretin ardından Başkan Yardımcısı Fuat Oktay, Şehit Ali Er Grubu Karargahı’nda polislerle hatıra fotoğrafı çektirdi. – ANKARA

haber-arnavutkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu