Haber

Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri Nemrut Krater Gölü’nde gerçekleştirildi

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki Nemrut Krater Gölü’nde “Türkiye Çevre Haftası” etkinlikleri kapsamında temizlik gerçekleştirildi.

Çevre bilincini artırmak amacıyla Nemrut Krater Gölü’ne götürülen öğrencilere mavi balonlar dağıtıldı ve ikramlarda bulunuldu.

Çöp poşeti ve eldiven dağıtımının ardından Bitlis Çevre, Şehir ve İklim Değişikliği Müdürlüğü ile Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü personeli, Nemrut Jeopark Şirketi çalışanları, sivil toplum kuruluşu üyeleri, öğrenciler ve öğretmenler Nemrut Kalderası’ndaki çöpleri topladı.

Çevre, Şehir ve İklim Değişikliği Müdür Yardımcısı Abdulselam Tadik, gazetecilere yaptığı açıklamada, hafta başından bu yana Van Gölü çevresindeki ilçelerde “Türkiye Çevre Haftası” etkinlikleri düzenlediklerini söyledi.

Bugün Nemrut Krater Gölü’nde farkındalık yaratmak için bir araya geldiklerini anlatan Tadik, şunları kaydetti:

“Burası bir doğa harikası. Dünyanın en büyük ikinci krater gölü olan Nemrut’un eşsiz doğal güzellikleri var. Öğrencilerimiz, kurumlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımız ile burada hem gezi hem de çöp atma yaptık. Halkımızdan buraların doğal güzelliklerini anlatmasını isteyin, bundan faydalanırken israf etmemelerini ve sürdürülebilir bir şekilde kullanmak için hassasiyet göstermelerini istiyoruz.”

unye-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu