Haber

Limanlar Yönetmeliği’nde ‘kılavuz’ kurallarda değişiklik

ANKARA (İGFA) – Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Limanlar Yönetmeliği’nin bazı maddelerinde değişiklik yaptı. Söz konusu değişikliğe ilişkin yönetmelik bugün Resmi Gazete’de yayımlandı.

YAKIT TEDARİĞİ İÇİN REHBER KAPTAN GEREKSİNİMLERİ

Buna göre, Limanlar Yönetmeliği’nin 13’üncü maddesinin 7’nci fıkrasında yer alan akaryakıt ikmali için yükünü almak üzere kıyı tesisine yanaşan ve buradan ayrılan bin gros ton ve altı ikmal gemilerinin kılavuz kaptan alma zorunluluğu bulunmadığı belirlendi. , pilot aşama kursu olan alanlarda sahne yolculukları dahil. .

Anılan fıkrada, “Ana sevk sisteminin alternatif ve çevre dostu güç kaynakları ile donatıldığı belgelenen 1001 GT ve 3000 GT ortasındaki yakıt ikmal gemileri ile 1001 GT ve 5000 GT ortasındaki yakıt ikmal gemileri, süresi ve kapsamı İşletme tarafından belirlenen mesleki eğitim almış bir kaptan tarafından yürütülür.Sevk edilmek ve idare edilmek kaydıyla kılavuz kaptan ve römorkörlere, sahne seferleri ve demirleme operasyonları da dahil olmak üzere kılavuz alma zorunluluğu yoktur. pilot aşama kursu ile liman alanları.

Ayrıca konuşmada alınan kararlara uymayan kılavuzluk veya römorkörlük hizmeti verenlere, özel mevzuat bulunmaması halinde 10 bin TL’den 3 milyon 312 bin 913 TL’ye kadar para cezası verileceği bildirildi.

marmaraereglisi-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu