Ekonomi

İstanbul Balıkçılarda Bolluk ve Düşen Fiyatlar

İstanbul’daki balık tezgahlarında çeşitlilik ve bereketin olduğu görüldü. Balığın bolluğuyla fiyatlar düştü.

Tezgahlardaki balık çeşitliliği arttı. Balık sezonunun başlamasıyla başlayan hamsi bolluğu devam ediyor. Sezon başında 150-200 liraya kadar yükselen hamsi fiyatı 100 liraya kadar geriledi. Geçen yıl tezgahlarda bol miktarda bulunan meşe palamutlarının artık az olduğu fark edildi. Hala daha birçok çeşit var. Karaköy Balıkçılar Çarşısı’nda lüfer tanesi 200-250 liradan, levrek 180 liradan, palamut 110 liradan, istavrit kilosu 200 liradan, çinkop ise kilosu 300 liradan satılıyor.

Balıkçı tezgahlarında çeşitliliğin çok olduğunu belirten Balıkçı Savaş Hoş, “3 aydır balık sezonu çeşitlilik açısından aynı. Her çeşit balık var. Hava güzel, bu da yansıyor. tezgahların bolluğunda. Bu sene palamut yok, çok az var. Özellikle lüfer ve hamsi.” “İnanılmaz bir bolluk var. İyi hamsinin kilosu 100 liradan satılıyor. Şu anda hamsi vatandaşların en çok tercih ettiği seçenek” dedi.

Karaköy Balıkçılar Çarşısı’na balık almaya gelen vatandaş, “3 kilo sarı yüzgeç ve 1 kilo hamsi aldım. İşyerindeki arkadaşlarımızla hazırlayacağız. Balık pazarını sürekli geziyorum. Fiyatları genel olarak buldum.” masraflı.” – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu