Haber

Fotoğraf “Geri dönüyor” iddialarına yol açmıştı! Şimşek’in yakın çevresine kullandığı cümle ortalığı karıştıracak.

Eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Enerji Bakanlığı’nın 16 Aralık 2022’de düzenlediği “Doğal Gaz Depolama Tesisi Kapasite Artırım Töreni”ne katılarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile kurdeleyi kesti. Şimşek’in bu hamlesi siyasi kulisleri karıştırdı ve akıllara “Nurettin Nebati’nin yerine Şimşek mi geliyor?” sorusunu getirdi.

“İSTEMİYORUM, ERKEKLERİ AYARLADI”

İddiayla ilgili sessizliğini aylar sonra bozan Şimşek’in yakın çevresine “Geri dönmem. Bana görev verilse de işi bana bırakmaz, bir anlamı olmaz” dediği iddia edildi. geri dönüyor.” Şimşek’in Cumhurbaşkanı Erdoğan’la çektirdiği fotoğrafa “Ben istemedim, adamları o ayarladı” yorumu yaptığı iddia edildi.

“ENFLASYON BU KADAR İNECEK Mİ?”

Sözcü gazetesinden Veli Toprak’ın haberine göre Şimşek, enflasyonun düşeceği tezine katılmadığını da belirtti. ekonomiPolitikasını şöyle değerlendirdi: “Sürekli para basılıyor ve öyle görünüyor ki daha da basılacak. Enflasyon böyle düşer mi? BİM’e, A-101’e baskı yaparak ‘fiyatları düşürün, enflasyonu yükseltmeyin’ diyerek. Düşmüyor. Bildiğim bir piyasanın kar marjı sadece 4. Daha ne kadar ‘Para toplama’ diyebilirsin?

haber-altinordu.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu