Haber

Enkazdan çıkarılan İlayda, Bağcılar’ın kahramanlarıyla buluştu

Adıyaman’da 72 saat sonra enkazdan çıkarılan 22 yaşındaki İlayda ile kendini kurtaran BAĞKUT ekiplerinin diyalogu duygu dolu anlara neden oldu. Gruplardan övgüyle bahseden İlayda, Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir’e, “Bu kardeşlerime kahraman olduğunuz için çok teşekkür ederim. Sana iyi şanslar. Hepsi benim kardeşim oldu” dedi.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen büyük depremlerin ardından enkaz altında yaşam umudu sürüyor. Arama kurtarma ekiplerinin çalışmaları saatler geçse de sevindirici bir haberle sonuçlanır. Bunlardan biri Adıyaman’daki depremden 72 saat sonra oldu. BAĞKUT (Bağcılar Belediyesi Arama Kurtarma) ve ARFF (Havalimanı Kurtarma ve Yangınla Mücadele) ekipleri özverili çalışmaları sonucunda 22 yaşındaki İlayda’yı enkazdan kurtardı.

3 gün de olsa 5 gün de olsa mutlaka geleceğini biliyordum.

Hastanede tedavisi devam eden İlayda’nın dün gece özel konukları oldu. Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir ve BAĞKUT grupları İlayda’yı ziyaret etti. Kendisini kurtaranların karşısında gözyaşlarını tutamayan İlayda, yaşadıklarını şöyle anlattı: “Bina kayıtlara geçtiğinde yine sarsıntı vardı. Sağımı solumu bile karıştırdım. Enkaz altındayken camide gerçeği tanımlamaya çalıştım. Şans eseri bana sahipsin. Çok teşekkür ederim. bana rehberlik ettiğin için 70 saat sonra Lisana’ya gitmek kolaydır. Gece gündüz tamamen karanlık. Umutsuzluk anında bir ayak tıklaması. ‘Orada kimse Var mı?’ Sesi çok değerli. O kadar değerli ki, o sesi duyunca vazgeçmiyorsunuz. Yeter ki sen inan, biz inanıyoruz, pes etmiyoruz ve sabrediyoruz. Üşüyor musun? Aç mısın? Susadın mı? soruyordun Sen orada olduğun için onlar yoktu. Çünkü gelip beni kurtaracağını biliyordum. 3 gün de olsa 5 gün de olsa mutlaka geleceğini biliyordum. Bu yüzden çok sağlıklıyım. Çünkü senin geleceğini biliyorum, çünkü senin varlığını biliyorum. sen çok değerlisin Hayatımı sana borçluyum. Sen beni meraklandıran sissin.”

umarım siz de hayat kurtarırsınız

İlayda’ya geçmiş olsun dileyen Özdemir, “Başınız sağolsun. Umarım siz de hayat kurtarırsınız. Umarım görüşürüz. Sizi İstanbul’da görmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.
 

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu