Yaşam

Çocuklardan Hürkuş’a büyük ilgi

Kemer Belediyesi, tiyatro oyunlarını sanatseverler ve çocuklarla ücretsiz buluşturmaya devam ediyor. Son olarak Karya Tiyatro Atölyesi tarafından Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda sahnelenen ‘Hürkuş’ adlı tiyatro oyunu çocuklardan büyük ilgi gördü.

Kemer Belediyesi’nin desteğiyle Karya Tiyatro Atölyesi tarafından Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda sahnelenen ‘Hürkuş’ adlı tiyatro oyunu ücretsiz olarak çocuklarla buluştu.

Usta oyuncu Dağlar Uygur’un yazıp yönettiği Hürkuş, 2022 yılında Direkler Ortası Seyirci Ödülleri’nde “Yılın En İyi Çocuk Oyunu” seçildi. Sabahattin Akan, Orkun Tepeköylü, İsmail Şimşek ve Begenilen Tekin’den oluşan ekip.

İki oturum ve bir perde olarak sergilenen tiyatroda oyuncular, emeğin değerini, buluş duygusunu, merakı ve gücü çocuklara kısa sürede aktarıyor.

Kemer Belediyesi Kültür Salonu’nda çok sayıda çocuk aileleriyle birlikte tiyatro izledi. Çocukların bireysel, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Kemer Belediyesi’nin desteğiyle ücretsiz olarak sergilenen tiyatro oyunu büyük beğeni topladı.

Tiyatro bitiminde Ülker – Orduvar Akman Kreş ve Gündüz Bakımevi Müdürü Oya İlkeser Aslantaş tiyatro grubuna çiçek vererek hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

belenhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu