Ekonomi

Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’dan enflasyon mesajı

Türkiye, küresel anlamda yaşanan tüm aksiliklere rağmen “Türkiye Ekonomi Modeli” çerçevesinde perde arkasında pek çok uygulamayı hayata geçirdi.

Atılan adımlarla yüksek enflasyon, 2022 Kasım ayı itibarıyla düşüş eğilimine girdi.

Memur, emekli ve asgari ücret artış oranlarını belirleyen en kritik parametrelerden biri olan enflasyon rakamları Mayıs ayında en düşük seviyeye ulaştı.

CNN Türk’te gazeteciler Hande Fırat ve Zafer Şahin’in konuyla ilgili sorularını yanıtlayan Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, enflasyondaki düşüşe değindi.

“Enflasyon kademeli olarak düşecek”

Ekonominin düşmanının belirsizlik olduğunu belirten Yılmaz, seçimden sonra belirsizliğin ortadan kalktığını ve enflasyonun kademeli olarak düşeceğini söyledi.

“Belli bir gerileme oldu, şimdiden başlayan bir süreç”

Yılmaz dedi ki:

Ekonominin düşmanı belirsizliktir. Seçim yaptık, siyasi belirsizlik ortadan kalktı. Bu da ekonomi için çok değerli. 5 yıllık bir perspektifimiz var. Şeffaf bir şekilde kamuoyunun önüne konulacak program. Aynı zamanda ortak bir akıl ortaya çıkacaktır. Türk Yüzyılının ilk kabinesiyiz ve 85 milyonla birlikte bu asrı inşa edeceğiz. İlgili tüm taraflarla istişare halinde olacağız. Sloganımız istişaredir.

Enflasyonda belli bir düşüş oldu. Bu aslında başlamış bir süreçtir. Bundan sonraki süreçte adım adım daha iyi noktalara gideceğiz. Ekonomik ve sosyal istikrar ile.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu